Ateliér 205

Platforma pro studenty Divadelní fakulty JAMU, která funguje především jako periodikum – online i jako tištěný školní časopis. Cílem je dávat a dostávat zpětnou vazbu, mít prostor tvořit a prezentovat svou tvorbu, k čemuž budou slouží také diskuze a workshopy.

Ateliér 205 vznikl v rámci předmětu Školní časopis na půdě Divadelní fakulty JAMU z iniciativy studentů, po vedením MgA. Jana Němce a za podpory školy.

 

Ateliér 205. Prázdné místo na Divadelní fakultě, které nemohlo nikomu nabídnout svůj potenciál. Proto jsme se ho rozhodli zaplnit. Nové místo k setkání i navázání dialogu. Ateliér 205 může propojit studenty napříč obory, absolventy, divadelníky zvenčí, pedagogy a všechny další pracovníky naší fakulty. Je jen na nás všech, jak se ho rozhodneme využít. Ať už to bude jakkoli, jisté je, že odteď existuje.
 – Sára Matůšová

Ateliér 205 není jen časopis. Je to místo, kde se studenti Divadelní fakulty mohou vzdělávat v redakční činnosti, a kde mohou prezentovat svou tvorbu. Místo, kde se diskutuje, reflektuje a tvoří.
 – Frederika Halfarová

 

Navštivte webové stránky časopisu, kde najdete archiv vydaných čísel a mnoho dalšího! Sledujte je také na FacebookuInstagramu!