ABSOLVENT

Promocemi to nekončí. Stále jsme tu s vámi. A chceme, abyste i vy byli s námi.  
 
Naši první absolventi se datují do doby kolem roku 1950 a v současné chvíli jich máme něco přes 2 000. V porovnání s jinými vysokými školami je to menší číslo, ale vzhledem ke specifičnosti našich studijních oborů, kde se vyučuje po menších skupinách a velmi často se tvoří individuálně to ani jinak být nemůže.  

Naši absolventi se v největší míře uplatňují v odvětví “živá umění”, jako je práce v divadle, na koncertech, v rozhlase, a v televizním a filmovém průmyslu. Někteří z nich jsou ve své éře a pro své generace tzv. k nepřehlédnutí. Často je můžete vidět na jevištích, filmových plátnech, na obrazovkách nejrůznějších televizních stanic. Ve stejné míře ale nacházejí svoje uplatnění i tzv. mimo světla reflektorů – na vedoucích pozicích kulturních institucí, v produkčních týmech, technickém zázemí hudebních či sportovních akcí a eventů. 

Jsme pyšní, že řada absolventů se stala také našimi kolegy, a to ať už pedagogy nebo zaměstnanci. Navazují tak na své vlastní pedagogy, kteří je provázeli na jejich studijní cestě.  

V neposlední řade naši absolventi také navazují spolupráci s Divadelní fakultou jako ambasadoři mezinárodního festivalu divadelních škol SETKÁNÍ/ENCOUNTER. V minulých letech jimi byli např. Josef Polášek, Boleslav Polívka, Michal Isteník nebo Jiří Bartoška. 

 

Mgr. Barbora Hošťálková
Koordinátor práce s absolventy
tel: 773 057 780
e-mail: 22801@post.jamu.cz
UČO: 22801
Koordinátor práce s absolventy
Mozartova 1, Brno 662 15
2NP dveře 109
Pracoviště Funkce
Vnější vztahy Koordinátor práce s absolventy

Kdy a jak mne kontaktovat

Kdy a jak mne kontaktovat
+420 773 057 780

Profesní vizitka